Modelaření 2020

22.02.2021

Asi neřeknu nic nového o této podivné době. Téměř celý minulý rok jsme museli z všeobecně známých důvodů mít zavřenou naši klubovnu. Asi nejhorší to bylo pro náš modelářský potěr. Naše mláďata, místo toho, aby se scházela v klubovně a pracovala nejen na svých modelech ale i na své trpělivosti a zručnosti, tak sedí doma. Práce s dětmi je náročná ale zároveň i krásná. Když vidíte svého svěřence, jak se mu daří, jak mu svítí oči, když se model povede, je to úžasný pocit dobře odvedené práce.

Ani pro nás dospělé to není lepší. Sice jsme se mohli pár týdnů scházet, ale celoroční pravidelnost to nebyla. Ještě štěstí, že přes letní prázdniny se situace uvolnila. Již po několik let pořádáme tzv. "Výjezdní zasedání s našimi drahými polovičkami". To znamená, že se každé pondělí o velkých prázdninách scházíme na zahradě nebo terase u některého z členů klubu. Každý přinese něco na zub. Probereme " mezinárodní situaci" a samozřejmě i modelaření. Naše polovičky proberou vaření, děti, vnoučata. Jinak si zkušenosti a výsledky svojí práce sdělujeme hlavně přes sociální sítě. Bohužel v loňském roce nebyly ani žádné soutěže, takže jsme se nemohli potkat se svými kamarády z jiných klubů a poměřit kvalitu své práce.

Letošní rok nezačal moc dobře. Klubovna je zavřená, děti stále sedí doma a my se "provokujeme" fotkami svých modelů na sociálních sítích. Taky jsme si připomněli dvě smutná výročí spojená se začátkem roku. Na konci ledna to byl rok, co nás navždy opustil zakládající člen náš Jirka "dědeček" Tetřev. V půlce února uplynulo smutných dvanáct let, co odešel dlouholetý člen a náčelník klubu Jirka Fleischer.

I když máme klubovnu zavřenou, nezahálíme. Každý se podle svých možností věnuje svému koníčku v domácím prostředí. Taky jsme se pustili do tvorby nových internetových stránek, protože ty předchozí nám bez varování přestaly fungovat. S velkou nadějí a zároveň i obavou jsme začali připravovat naši domácí soutěž Memorial Kit show, která by měla proběhnout letos v květnu na Střelnici. Všichni netrpělivě čekáme, jak se bude situace dál vyvíjet a těšíme se na otevření klubovny a na to, že budeme zase jezdit na soutěže a potkávat se s ostatními modeláři.

Přejeme všem hodně zdraví a životního optimismu a abychom už brzy viděli světlo na konci tunelu.