Modelářské mistrovství ČR

18.10.2018

Na svátek sv. Václava 28. září jsme se zúčastnili Mezinárodního mistrovství ČR v plastikovém modelářství E-DAY, které se konalo se pod záštitou SMČR na výstavišti v Lysé nad Labem. Na soutěži se bylo k vidění celkem 1 135 soutěžních modelů. Celé soutěže se zúčastnilo 2000 modelářů ze všech koutů naší země i ze zahraničí. Podívat se na výsledky naší práce přišlo zhruba 2 700 návštěvníků. Z našeho klubu odjelo celkem 12 modelářů. Soutěžilo se v kategoriích Hobby nebo Master. V soutěži Hobby se nejlépe umístil Martin Ehl, který vyhrál s modelem Yamaha YZR-M1 04 v kategorii Civilní motocykly. Dále se umístili naši modeláři Jiří Brůna a Roman Janďourek. Jirka obsadil 5. místo s modelem Focker VIII v kategorii Hobby, dále 4. místo s modelem Albatros D III a 9. místo s modelem Avro D biplane 1911 v kategorii Master. Roman obsadil 5. místo s modelem Avia S199 a 7. místo s modelem SU-34 v kategorii Master . Dále náš klub prezentoval svoji činnost ukázkou padesáti modelů od letadel po vojenskou a civilní techniku. Tímto bych rád ještě jednou pogratuloval našim modelářům k jejich velkému úspěchu.